Powrót

Optymalny poziom cukru we krwi jest niezbędny w odchudzaniu

Poziom cukru we krwi jest oprócz gęstości odżywczej drugim czynnikiem decydującym o masie i metabolizmie tłuszczów. Cukier we krwi (glukozy = ) jest najważniejszym źródłem energii dla metabolizmu. Jeśli jego poziom jest zbyt niski, prowadzi to do głodu i spadku energii. W dłuższej perspektywie wprowadza organizm w tryb alarmowy (patrz rozdział diety i efekt jo- jo ). Jeżeli jest za wysoki, organizm produkuje hormon insulinę, która przetwarza nadmiar energii/glukozy we krwi w tłuszcz i magazynuje go w rezerwach. Działa to podwójnie negatywnie, ponieważ w tym przypadku tłuszcz nie może być przetworzony w energię, jak to dzieje się w przypadku optymalnego poziomu cukru we krwi.

krzywa-cukrowa-bigRóżne węglowodany mają wpływ na poziom cukru we krwi w zakresie wzrostu, przetwarzania, koncentracji i przebiegu czasowego krzywej stężenia glukozy we krwi. Idealna krzywa stężenia glukozy we krwi jest płaska i rozciągnięta w optymalnym stężeniu cukru we krwi (strefa energetyczna: wystarczające zaopatrzenie w energię, brak głodu i możliwie najmniejsze wydzielanie insuliny). Idealne stężenie cukru we krwi przez cały dzień nie powinno spadać poniżej 70 mg/dl i zwiększać się powyżej 140 mg/dl glukozy. Im równiej i bliżej poziomu 90/100, tym lepiej.

  • Kurena utrzymuje stężenie glukozy we krwi w optymalnej strefie energetycznej. Cynamon, nasiona chia i skoncentrowana marchewka dodatkowo spłycają krzywą cukrową. Nie powstaje uczucie głodu a organizm otrzymuje odpowiednią dawkę energii.
  • Kurena dzięki niskiemu wydzielaniu insuliny umożliwia optymalne spalenie tłuszczu.
  • Wysokowartościowy profil białkowy KURENY wspiera budowę mięśni
  • Tak więc, nie ma głodu, skoku insuliny, jest za to optymalne spalanie tłuszczu bez uczucia spadku siły, przemęczenia przez cały dzień .