KURENA test beta

W fazie testu beta KURENA była testowa w okresie od kwietnia do maja 2015 na 30 probantach, 15 mężczyznach i 15 kobietach w wieku od 25 do 68 lat przez dwa tygodnie. Probanci przyjmowali lub mieli przyjmować przez dwa tygodnie jedynie KURENĘ, wodę, herbatę i kawę. U około połowy probantów zaobserwowano jedną lub kilka pomyłek. Ponieważ interesowały nas wartości praktyczne, uwzględniliśmy w ocenie probantów z błędami. W rzeczywistości nie każdy w 100% trzymał się swojego planu żywienia. Wskaźniki BMI probantów wynosił na początku od 27,2 do 38,6. Probanci ważyli się zawsze rano po przebudzeniu. Dzień-01 oznacza: Waga mierzona następnego dnia rano po jednym dniu spożywania KURENY.

Wyniki

Po 2 tygodniach probanci mimo „małych grzeszków” schudli średnio 6,5 kg (zielona linia: w pierwszym tygodniu 3,7 kg i 2,8 w drugim tygodniu). Zgodnie z oczekiwaniami mężczyźni (niebieska linia) schudli 7,7 kg w 14 dni (4,3 kg w pierwszym tygodniu i 3,4 kg w drugim), czyli więcej niż kobiety (różowa linia): 5,3 kg (3,1 kg w pierwszym i 2,2 kg w drugim tygodniu):

chart1chart2

Uwagi:

Zgodnie z oczekiwaniami redukcja wagi zależy od płci, wagi wyjściowej, wieku, aktywności fizycznej i sportowej, przemiany materii oraz innych czynników. W pierwszym tygodniu redukcja wagi jest większa niż w drugim. Wynika to z jednej strony ze składników oczyszczających i opróżniających jelita lub wysokiej gęstości substancji odżywczych KURENY, dzięki czemu mniej substancji jest wydalanych, a z drugiej strony z tego, że probanci w drugim tygodniu mniej trzymali się planu.

Mimo, że liczba 30 probantów nie jest duża, to wyniki pokrywają się z doświadczeniami naszych klientów. 77% probantów będzie używać KURENY w przyszłości. 13% osiągnęło swoją wagę już po 2 tygodniach. 3% nie będzie więcej używać KURENY z powodu jej składników lub alergenów (gluten, laktoza).

Ważenie kontrolne musi się odbywać o tej samej porze i w tych samych warunkach, np. po przebudzeniu przed lub po wypróżnieniu się. Każdy człowiek po przebudzeniu ważny najmniej i w ciągu dnia przybiera od 0,5 kg do 2 kg (zatrzymanie wody, zawartość żołądka i jelit). Wahania pomiędzy 0,5 a 2 kg zależą zwykle od płynów i są normalne.