Powrót

Kurena wzmacnia i chroni jelita i trawienie

Oprócz odciążenia i regeneracji wątroby i trzustki, Kurena wzmacnia i chroni jelita. Odgrywa kluczową rolę w metabolizmie tłuszczu i zdrowiu układu pokarmowego.

Jelito ma długość około siedmiu metrów długości, a jego powierzchnia całkowita jest tak wielka jak boisko do piłki nożnej, to imponującą cud. Przez całe życie, za pomocą jelit trawione jest ponad 30 ton żywności i 50.000 litrów cieczy. Jelita to dom dla około 100 bilionów bakterii z ponad 1000 różnych gatunków, które tworzą surowców wtórnych z żywności podczas trawienia. Bakterie te zwalczają szereg zanieczyszczeń przez ich dezaktywację. Biorą też udział w produkcji szeregu ważnych witamin.

Zdrowa flora jelitowa ma zatem istotne funkcje w metabolizmie, chroni nas przed infekcjami jelit i wspiera nasze regularne i gładkie trawienie. W przypadku zaburzenia flory jelitowej dochodzi do zaburzeń trawienia i zwiększonego ryzyka infekcji.

Zróżnicowane składniki Kureny wzmacniają, oczyszczają i chronią jelita i florę jelitową:

Kurkuma, szałwia hiszpańska, mąka i olej z siemienia lnianego oraz profil błonnikowy wzmacniają, chronią i oczyszczają florę jelitową. Dzięki temu KURENA działa wszechstronnie i pozytywnie na wszystkie ważne organy i przemianę materii.