Niech jedzenie będzie dla Ciebie przyjemnością!

Zdrowie a tym samym jakość życia zależą od następujących czynników:

  • Predyspozycji genetycznych
  • Odżywiania
  • Aktywności fizycznej
  • Równowagi psychicznej i poziomu stresu
  • Zewnętrznych czynników środowiskowych

Często nasza waga nie wynika z predyspozycji genetycznych, ale z przyzwyczajeń żywieniowych wyniesionych z domu. Większości współczesnych chorób cywilizacyjnych można zapobiegać przez „ludzki” sposób życia. Lekarze szacują, że obecnie do 50% chorób cywilizacyjnych (zwłaszcza cukrzycy, nadciśnieniu tętniczemu, udarowi mózgu, zawałowi serca, naczyń krwionośnych, chorobom metabolicznym, dnie moczanowej, zapaleniu kości i stawów, nowotworom) udałoby się zapobiec wyłącznie poprzez zastosowanie właściwej i zdrowej diety.

Kurena stanowi energetyczny i odżywczy pokarm bogaty w naturalne składniki. Kurena jest precyzyjnie dostosowana do dziennego zapotrzebowania organizmu człowieka, a porcje są tak dobrane, że wysokiej jakości składniki odżywcze zawierają tylko 1000 kcal w dziennej porcji. Wszystkie podstawowe składniki odżywcze, takie jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, składniki mineralne łączą się ze sobą, naturalnie i doskonale równoważą dzięki czemu mają wysoką biodostępność i wchłanianie w układzie pokarmowym.

To nie liczba kalorii, ale ich wysoka wartość (= gęstość substancji odżywczych) w żywności ma zasadnicze znaczenie. Im wyższa jakość żywienia tym mniej kalorii potrzeba. W przeciwieństwie do „zwykłych” diet Kurena codziennie dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu nie pojawia się głód, a jednocześnie efekt jo-jo! W ten sposób można osiągnąć zdrowy i przede wszystkim trwały efekt.

KURENA utrzymuje optymalne stężenie cukru we krwi dzięki odpowiedniemu profilowi węglowodanowemu i energetycznemu. Cynamon, szałwia hiszpańska i koncentrat marchwiowy dodatkowo spłycają krzywą cukrową, a tym samym odciążają trzustkę. Nie powstaje uczucie głodu, a organizm otrzymuje odpowiednią dawkę energii. Dzięki minimalnemu wydzielaniu insuliny zamiast do magazynowania, dochodzi do spalania zapasów w komórkach tłuszczowych. Redukcja wagi zostaje wzmocniona dzięki odciążeniu przemiany materii i wzmocnieniu wątroby. KURENA umożliwia szybkie, ale całkowicie zdrowe i długotrwałe chudnięcie.

Kurena nie jest jedynie formą odchudzania, ale przede wszystkim zoptymalizowaną i skoncentrowaną formą zdrowej diety. W związku ze świadomym jedzeniem, można utrzymać wagę docelową w perspektywie długoterminowej. Kurena to idealny start do zdrowego żywienia dzięki prostej obsłudze i optymalizacji składników zdrowej diety. Pozwala to osiągnąć szybki sukces (średnio 3-4 kg tygodniowo) i odpowiedni wzrost jakości życia, motywowany bardziej świadomym i zdrowym stylem życia.

Zobacz także dokument „Co tak naprawdę karmi nas – można jeść zdrowo?” Angeliki Wörthmüller: